Archive for the Bez kategorii Category

0

Koncert kolęd

Społeczne Ognisko Muzyczne zaprasza na doroczny koncert kolęd w wykonaniu uczniów w dniu 30 stycznia (wtorek) o godz. 16.30 w sali widowiskowej DK w Tuchowie.

Po koncercie tradycyjne spotkanie przy domowym ciastku przygotowane przez rodziców w holu DK.
Za pomoc w organizacji składam serdeczne podziękowanie – dyrektor SOM, Jan M Gładysz.

0

XXI MKP im. I. J. Paderewskiego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Muzycznych I st.
Dyrektorzy Społecznych Ognisk Muzycznych
Drodzy Nauczyciele klas fortepianu

Szanowni Państwo!
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przed nami kolejne konkursowe wyzwanie; serdecznie zapraszam na XXI MKP im. I. J. Paderewskiego, który, pod hasłem Ojczyznę wolną mamy dla Niej uczymy się i gramy jak ufam, będzie miał również zasięg ogólnopolski. Konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918– 2018.

Regulamin i wymagania programowe są dostępne na internetowej stronie Szkoły i Ogniska w Tuchowie (www.sm.tuchow.pl oraz www.som.tuchow.pl) od stycznia 2018 r. Szczególna uwaga z racji rocznicy zostanie skierowana na wykonanie utworu polskiego kompozytora (nagroda specjalna). Tylko dla przypomnienia pragnę poinformować, że pozostajemy przy dwóch kategoriach: I – dla Społecznych Ognisk Muzycznych, które stały u początków tego konkursu i II – dla Szkół Muzycznych I st. W każdej kategorii będą trzy grupy wiekowe, o czym dokładnie informuje regulamin. Istotna zmiana dotyczy jednak terminu konkursu – w nadchodzącym roku szkolnym (2017/2018) wracamy do terminu wiosennego. Konkurs odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2018 r. Swoją obecność na konkursie potwierdziło już znane Państwu gremium jurorów z prof. Andrzejem Jasińskim z Akademii Muzycznej w Katowicach na czele.

Nowością w karcie zgłoszenia jest domowy adres i telefon kontaktowy do rodziców/opiekunów, który ułatwi kontakt bezpośrednio przed konkursem lub po jego zakończeniu. Zwracam się z serdeczną prośbą o dokładne i zgodne z regulaminem wypełnienie karty zgłoszenia, co bardzo usprawni rejestrację uczestników. Ufam też, że do wszystkich Uczestników jubileuszowej edycji dotarł folder pokonkursowy. Jeśli Państwo mają jakieś uwagi co do jego redakcji, proszę o kontakt. Bardzo zależy nam na jak najlepszym przekazaniu informacji o przebiegu artystycznych zmagań i udziale uczniów w artystycznych zmaganiach. Wierzę, że jest to miła i cenna pamiątka, czego dowodem były wspomnienia laureatów poprzednich edycji jubileuszowym folderze.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w naszym konkursie i pozostaję w nadziei, że nie zabraknie na nim uczniów Państwa szkoły/ogniska. Zwracam się również z gorącą prośbą o propagowanie tuchowskiej imprezy w Państwa środowisku.
W nowym 2018 roku życzę Państwu: dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom pełnych artystycznych sukcesów dni, a także potrzebnych sił, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień. Do zobaczenia w Tuchowie!

Z serdecznym zaproszeniem i muzycznym pozdrowieniem w imieniu organizatorów – koordynator MKP
Dr Jan M. Gładysz

Do pobrania:
regulamin dla uczniów szkół muzycznych
regulamin dla uczniów społecznych ognisk muzycznych

0

Zaproszenie

SPOŁECZNE OGNISKO MUZYCZNE zaprasza na koncert z okazji odzyskania niepodległości „Polskę Ojczyznę mamy dla niej śpiewamy i gramy” 29 listopada (środa), godz. 16.30 sala 04 im. A. Kowalik bud. B SM I st. w Tuchowie.

0

Zajęcia w SOM w roku szkolnym 2017/2018

p. Karolina Wrona – skrzypce
wtorek, czwartek od 14.30 – 16.00
budynek B SM (ul. Jana Pawła II 4) s. 07

p. Justyna Zbylut – gitara
czwartek od 13.30 – 15.30
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 17
piątek od 13.00 – 17.00
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 17
sobota od 9.30 – 10.30
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 17

p. Tadeusz Goliszewski – fortepian
środa od 14.00 – 16.00
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 17
czwartek od 17.00 – 19.00
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 17

p. Józef Rąpała – fortepian, akordeon
wtorek od 13.30 – 15.30
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 18
piątek od 11.45 – 17.30
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 18

sobota od 8.00 – 9.00
Dom Kultury (ul. Chopina 10) s. 18

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE!
Dni wolne od zajęć zgodne z zapisem w regulaminie, który Państwo otrzymaliście na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Jan M Gładysz – dyrektor SOM

0

Informacja

Zarząd Społecznego Ogniska Muzycznego zaprasza na spotkanie organizacyjne związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 w dniu 2 września, (sobota, jedyny wolny termin w DK) o godz. 10.00. Obecność Rodziców którzy chcą zapisać swoje dzieci na zajęcia jak i tych którzy będą kontynuować naukę bardzo pożądana. Będą omawiana sprawy związane z przebiegiem nauczania i regulaminem.
W oczekiwaniu na spotkanie – Nauczyciele i dyrektor SOM

0

Zapisy na rok szkolny 2017-2018

Społeczne Ognisko Muzyczne w Tuchowie ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018 na instrumenty: fortepian, akordeon, skrzypce, gitara.
Zgłoszenia można dokonać drogą mailową – somtuchow@wp.pl lub telefonicznie – 514 180 025 do końca sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

0

Informacja

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie SOM
Egzamin na zakończenie roku w formie popisu odbędzie się we środę, 21 czerwca o godz. 15.00. Rozdanie świadectw i pożegnanie 23 czerwca (piątek) o 16.00 w budynku B SM I st. w Tuchowie przy ul. Jana Pawła II 4 w sali kameralnej (nr 04) im. Agnieszki Kowalik. Serdecznie zapraszają Nauczyciele i Dyrektor.

0

Koncert na Dzień Matki

0

Zaproszenie na koncert: „Agnieszka Kowalik i Anna Knapik in memoriam”

Zapraszamy na koncert laureatów XX Małopolskiego Konkursu Pianistycznego. W koncercie pt. Agnieszka Kowalik i Anna Knapik in memoriam” wystąpią również jurorzy konkursu: prof. Andrzej Jasiński i prof. Agnieszka Schulz-Brzyska.

Zapraszamy we wtorek 9 maja o godz. 17:00 do Centrum Paderewskiego (Kąśna Dolna 17).

Zapraszają: Szkoła Muzyczna I st. w Tuchowie, Ognisko Muzyczne w Tuchowie oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

0

XX Małopolski Konkurs Pianistyczny – kolejność występów

Jubileuszowy XX Małopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego odbędzie się w 26 i 27 stycznia 2017 r. Poniżej publikujemy listę uczestników konkursu według kolejności występów.

Kliknij, aby pobrać listę.

« Previous Entries