Archive for 2 stycznia, 2018

0

XXI MKP im. I. J. Paderewskiego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Muzycznych I st.
Dyrektorzy Społecznych Ognisk Muzycznych
Drodzy Nauczyciele klas fortepianu

Szanowni Państwo!
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przed nami kolejne konkursowe wyzwanie; serdecznie zapraszam na XXI MKP im. I. J. Paderewskiego, który, pod hasłem Ojczyznę wolną mamy dla Niej uczymy się i gramy jak ufam, będzie miał również zasięg ogólnopolski. Konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918– 2018.

Regulamin i wymagania programowe są dostępne na internetowej stronie Szkoły i Ogniska w Tuchowie (www.sm.tuchow.pl oraz www.som.tuchow.pl) od stycznia 2018 r. Szczególna uwaga z racji rocznicy zostanie skierowana na wykonanie utworu polskiego kompozytora (nagroda specjalna). Tylko dla przypomnienia pragnę poinformować, że pozostajemy przy dwóch kategoriach: I – dla Społecznych Ognisk Muzycznych, które stały u początków tego konkursu i II – dla Szkół Muzycznych I st. W każdej kategorii będą trzy grupy wiekowe, o czym dokładnie informuje regulamin. Istotna zmiana dotyczy jednak terminu konkursu – w nadchodzącym roku szkolnym (2017/2018) wracamy do terminu wiosennego. Konkurs odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2018 r. Swoją obecność na konkursie potwierdziło już znane Państwu gremium jurorów z prof. Andrzejem Jasińskim z Akademii Muzycznej w Katowicach na czele.

Nowością w karcie zgłoszenia jest domowy adres i telefon kontaktowy do rodziców/opiekunów, który ułatwi kontakt bezpośrednio przed konkursem lub po jego zakończeniu. Zwracam się z serdeczną prośbą o dokładne i zgodne z regulaminem wypełnienie karty zgłoszenia, co bardzo usprawni rejestrację uczestników. Ufam też, że do wszystkich Uczestników jubileuszowej edycji dotarł folder pokonkursowy. Jeśli Państwo mają jakieś uwagi co do jego redakcji, proszę o kontakt. Bardzo zależy nam na jak najlepszym przekazaniu informacji o przebiegu artystycznych zmagań i udziale uczniów w artystycznych zmaganiach. Wierzę, że jest to miła i cenna pamiątka, czego dowodem były wspomnienia laureatów poprzednich edycji jubileuszowym folderze.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w naszym konkursie i pozostaję w nadziei, że nie zabraknie na nim uczniów Państwa szkoły/ogniska. Zwracam się również z gorącą prośbą o propagowanie tuchowskiej imprezy w Państwa środowisku.
W nowym 2018 roku życzę Państwu: dyrektorom, nauczycielom, rodzicom i uczniom pełnych artystycznych sukcesów dni, a także potrzebnych sił, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień. Do zobaczenia w Tuchowie!

Z serdecznym zaproszeniem i muzycznym pozdrowieniem w imieniu organizatorów – koordynator MKP
Dr Jan M. Gładysz

Do pobrania:
regulamin dla uczniów szkół muzycznych
regulamin dla uczniów społecznych ognisk muzycznych